צוקרברג נכנע ומסכים לרגולציה

יום ד', 11 באפריל 2018

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 
מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג הפתיע בעדות בקונגרס ואמר כי הוא יקדם בברכה רגולציה, אם זו הרגולציה הנכונה.
 
המולטי-מיליארדר בן ה -33 העיד בפני דיון משותף בוועדת השופטים של הסנאט ובוועדת הסחר של הסנאט ולאחר מכן בפני ועדת האנרגיה והמסחר בבית המחוקקים.
 
נוכחותו של צוקרברג על גבעת הקפיטול מסמנת את אחד השיאים  הגבוהים ביותר בתולדות הטכנולוגיה. זה כולל שאלות על השערורייה הגדולה ביותר של הרשת החברתית מאז נוסדה לפני 14 שנים. צוקרברג רוצה להרגיע מחוקקים, משקיעים, ומפרסמים - שלא לדבר על 2.2 מיליארד משתמשי פייסבוק - שאפשר לסמוך על הרשת החברתית עם פרטיות הנתונים שלהם.
 
"בראש סדר העדיפויות שלי תמיד היתה המשימה החברתית שלנו לחבר אנשים, לבנות קהילה ולקרב את העולם", אמר צוקרברג בהצהרות שהוכנו והבטיח כי  "מפרסמים ומפתחים לעולם לא יקבלו עדיפות על פני אחרים כל עוד אני מפעיל את פייסבוק".
 
צוקרברג הודה שהחברה שלו עשתה טעויות, וסיפר לסנטורים שהרשת החברתית "עוברת שינוי פילוסופי רחב יותר". מדיניותה של פייסבוק היתה במידה רבה תגובה, והיא דורשת ממשתמשים להתלונן על תוכן או הודעות מזויפות ברשת החברתית.
 
הכעס פרץ נוכח  שערוריית הנתונים, שבה חברת הייעוץ קיימברידג אנליטיקה קיבלה ודיווח על 87 מיליון פרופילי משתמשים, ועל מעורבות רוסית בבחירות לנשיאות ב -2016. זה הוביל לשאלה של סנטור ורמונט פטריק ליהי, ששאל את צוקרברג אם פייסבוק הוזמנה על ידי החקירה המיוחדת של רוברט מילר לחקור את התערבות הרוסית בבחירות.
 
ועוד: "המפרסמים אומרים לנו למי הם רוצים להגיע ואנחנו עושים את המיקום", אמר צוקרברג. "איננו מוכרים נתונים למפרסמים".
 
באופן לא מפתיע, סנאטורים התווכחו עם צוקרברג על הרגולציה, במיוחד אם הוא תומך בתקן opt-in לזכויות משתמשים לפני שהם מוותרים על הנתונים שלהם בדומה לכללי הגנת הפרטיות האירופית להגנה על נתונים, שיכנסו לתוקף בחודש הבא. צוקרברג הסכים "באופן עקרוני" .