בזק משיקה רשת סיבים אופטיים בהשקעה של מיליארדי שקלים

יום ב', 15 במרץ 2021
באיחור ניכר לעומת מדינות אחרותולאחר התמקחות עם הממשלה - בזק מבטיחה לחולל מהפכה
 
בתחום הסיבים האופטיים בישראל,
 
החדשות הטובות בתחום זה הן:
 
בזק משיקה שני קצבי גלישה חדשים: 600 מגה ו-1 גיגה
בקרוב בזק תשיק קצב גלישה נוסף - 2.5 גיגה, הקצב המהיר ביותר בישראל
מהיום כרבע מיליון לקוחות בזק ברחבי הארץ יוכלו להתחבר לגלישה במהירות של עד גיגה ועד לסוף השנה הפריסה תגיע למיליון משקי בית בעשרות ישובים במרכז ובפריפריה
בזק תשקיע מיליארדי שקלים בשנים הקרובות בפריסת סיבים מואצת בכל רחבי המדינה 
דודו מזרחי, מנכ"ל בזק מבטיח: "מדובר בהכרזה שתחולל מהפיכה בשוק התקשורת. בזק תשטוף את ישראל בסיבים אופטיים, לאורכה ולרוחבה, ותציע שירותי אינטרנט אולטרה מהירים, במרכז ובפריפריה"
 
מדובר בפרוייקט התשתיות הגדול בישראל המתבצע לרוחבה ולאורכה של המדינה ובהשקעה של מיליארדי שקלים. החל מהיום, רק כחודשיים וחצי מתחילת הפריסה,  יכולים כבר כרבע מיליון משקי בית ברחבי הארץ (מרכז ופריפריה) להתחבר לסיב האופטי של בזק ולהקפיץ את קצב הגלישה בביתם. במסגרת ההשקה מציעה בזק שני קצבי גלישה חדשים;600 מגה (Up 60) ובמחיר של 109 שקל לחודש וקצב של 1 גיגה (Up 100) במחיר של 119 שקל לחודש (המחיר עבור תשתית בלבד). בנוסף לעלות התשתית, חבילת הסיבים כרוכה גם בעלות התקנה. לרגל השקת הסיבים יוצאת בזק במחיר מבצע להתקנה העומד על 12.5 שקל לחודש, למשך 36 חודשים. המבצע בתוקף עד לתאריך 15.6.21.
 
בתוך כך, מפתיעה בזק בהכרזה נוספת ומוסרת כי בתוך שבועות ספורים תשיק את חבילת הסיבים המהירה ביותר בישראל עם קצב גלישה העומד על 2.5 גיגה. עד היום הקצב המרבי הניתן ללקוחות פרטיים על ידי כל החברות עומד על 1 גיגה, כך שמדובר בהכפלת הקצב פי 2.5.
 
לקראת פרוייקט הסיבים גייסה בזק מאות עובדים למגוון משרות בתחום ההנדסה והשירות, במטרה להגביר את קצב הפריסה ולאפשר לכמה שיותר לקוחות בפריסה ארצית להתחבר לרשת הסיבים ובכמה שפחות זמן. מבזק נמסר כי עד סוף השנה יוכלו להתחבר לסיבים של בזק כמיליון בתי אב, המהווים 40% מכלל משקי הבית בישראל. בשנה הראשונה הפריסה תכלול 90 יישובים ברבי הארץ, במרכז ובפריפריה, בבנייה רוויה וצמודי קרקע. מדובר בקצב הפריסה המהיר ביותר בעולם, גם ביחס לחברות הפורסות בארץ וגם ביחס לחברות התקשורת המובילות בעולם.
 
המנכ"ל דוד מזרחי (בתמונה) מבטיח כי, "בזק תשטוף את ישראל בסיבים אופטיים, לאורכה ולרוחבה, ותציע שירותי אינטרנט אולטרה מהירים, במרכז ובפריפריה. אנחנו יוצאים לדרך מורכבת ומרתקת אשר תהפוך את מדינת ישראל למובילה עולמית בתחום תשתיות התקשורת.מדובר בפרוייקט תשתיות התקשורת הגדול, המורכב והיקר ביותר בשוק התקשורת, אשר הושקעו בו כבר מאות מיליוני שקלים, ויושקעו בו עוד מיליארדי שקלים".