חברת הענק סינופארם מתחילה פעילות בישראל

יום ד', 20 בינואר 2021

 

 (Infinity Medical (IMED, שותפות המו"פ מקבוצת אינפיניטי, חתמה  על מזכר הבנות להפצת הטכנולוגיות של חברות ישראליות עם חברת GuoJian Capital הסינית מקבוצת Sinopharm Groupשפיתחה את החיסון הסיני נגד וירוס הקורונה וממוקמת במקום 145 ברשימת 500 Fortune.

(Infinity Medical (IMEDהנסחרת בבורסה, משקיעה בחברות מו"פ ישראליות בתחום הרפואה הדיגיטלית. מזכר ההבנות שחתמה עם חברת GuoJian Capitalהוא לקידום והפצה בסין של מוצרי חברות הפרוטפוליו שלהשותפות.

במסגרת ההסכם, תוקם וועדת היגוי משותפת ויפתח בישראל מטה משותף שלInfinity Medical (IMED)וחברת GuoJian Capitalהסינית, שיעסוק ברישוי מגוון המוצרים, השגת מימון להעברת תקנות בסין, והקמת תשתית וצוות יעודי להפצת המוצרים. שיתוף הפעולה יתמקד בהשקעות במכשירים רפואיים, טכנולוגיות רפואיות ושירותי רפואה.

Sinopharm Group, קבוצת האם של חברת GuoJian Capital, היא החברה שפיתחה את החיסון הסיני לקורונה והמפיצה הרפואית הגדולה ביותר בסין. הקבוצה מנהלת 130 מיליארד יואן (66 מיליארד שקל) בהשקעות, בעלת רשת של בתי חולים, מרכזי הפצה בינלאומיים, חברות הנסחרות בבורסת הונג קונג ושנחאי, חברות סחר אלקטרוני ואפשרויות מגוונות למכירה ופיתוח.

הקבוצה מתכננת להרחיב את שיתוף הפעולה עם חברות רפואה ישראליות בדגש על טכנולוגיות דיגיטליות, באמצעות השת"פ בין חברת הבת שלה ואינפיניטי מדיקל (IMED). מזכר ההבנות הוא לתקופה של חמש שנים עם אופציה להארכה בהסכמה משותפת של שני הצדדים.

ד"ר פיטר ליו סגן נשיא החברה הסינית, אמר: "אנחנו שמחים על ההזדמנות לפתוח שער  בפני החברות הישראליות למכור ולהתפתח בשוק הסיני ורואים במגוון הפתרונות הרפואיים בישראל פוטנציאל גדול לאור הרפורמות המתרחשות בשוק הרפואה הסיני והגלובלי".

ד"ר יובל בלוך, מנכ"ל Infinity Medical(IMED): "הסכם זה הוא נדבך נוסף בגשר שנפתח בין ישראל וסין בתחום הרפואה הדיגיטלית, כאשר הפעילות בשטח החלה עם מספר חברות ישראליות, ומהווה תשתית לשיתופי פעולה עסקיים מוצלחים נוספים בין חברות ישראליות וסיניות ומנוע צמיחה משותף לשתי הכלכלות".