נוכח האתגרים במשימות האספקה בעת המגפה - יגברו השקעות באוטומציה

יום ד', 20 בינואר 2021

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

מחקר שנערך באחרונה לגבי האתגרים - וגם ההצלחה - של חברות ענף הלוגיסטיקה בהתמודדות עם אתגרי הרכש, השינוע (שהתיקר) האחסון, המלאים והאספקה  בעת מגיפה הקורונה מגיע למסקנה חד משמעית:
יותר ממחצית החברות בארה"ב פתוחות יותר ויותר להשקעה באוטומציה כדי לשרוד את תנאי השוק המשתנים שהביאה מגפת ה- COVID-19, כך על פי מחקר שנערך לאחרונה ב- Honeywell.
 
מחקר מגמות השקעה העלה כי שני גורמים "מתגייסים" עתה לרכוש ולהפעיל מנגנוני אוטומציה ואף רובוטיקה: מזון ומשקאות (59% מכללן הנשאלים); ותעשיות לוגיסטיקה (55%) אמרו בברור כי הן מוכרחות ומוכנות להשקיע יותר באוטומציה.
 
 "המגיפה העולמית גרמה לשינוי פתאומי וסייסמי במרכזי ההפצה העולמיים של שרשרת האספקה המניעה פעולות מרחוק ותהליכי עבודה מרחיקים חברתיים", אמר כריס פואל, מנהל השיווק הראשי בהוניוול.
 
המחקר נערך ופורסם לקראת סוןף 2020, בשיתוף עם KRC Research, חברת מחקר צד ג' עצמאית שאינה קשורה להוניוול או לקבוצות העסקיות שלה. שאלון מפורט הופנה ל-434 אנשי מקצוע אמריקנים שעובדים במשרה מלאה בתפקידים בכירים עבור חברות המנהלות ישירות מחסנים,
 
"מחקרים צרכניים אחרונים הראו כי רכישות מקוונות גדלו ב -28% ברחבי העולם וקנייה מקוונת / איסוף בחנות צפויה לגדול ביותר מ -60% בסיכום שנת 2020", אמר פייל. הצרכנים רוצים אינטגרציה חלקה בין חוויות קניות מקוונות בחנות, קנייה ומשלוח, והחברות מסתגלות באמצעות פריסת אסטרטגיות הגשמת חידושים במיקרו, תוך הסתמכות על פתרונות אוטומציה לשיפור המהירות והדיוק בעיבוד ההזמנות, המימוש והאספקה, וכדי לייעל את הפרודוקטיביות החזר על השקעה."
 
"כאשר ההתרחבות החברתית הופכת נפוצה יותר במקום העבודה, אוטומציה ופתרונות מחוברים יכולים לסייע להמשך פעולות שבהן העבודה המסורתית מתקשה להתמודד פיזית. השימוש בטכנולוגיה רובוטית, פתרונות עבודה מודרכים וציוד נשלט על ידי מחשב נתפס כחשוב מאוד עבור חברות לתחרותיות עתידית. תוכנות ביצוע מחסנים (48%), טכנולוגיית פיקוח הזמנות (46%) ופתרונות רובוטים (44%) - הם כיום שלושה מהפתרונות המושמעים ביותר - בהם צפויות  השקעות נוספות בקרוב, על פי המחקר. 
מחקרים נוספים תומכים באותה גישה לגבי אוטומתיה והשקעות ומסכמים: 
"מנהלי שרשרת האספקה אינם צריכים להקריב את בטיחות העובדים כדי לשמור על רמות הייצור והאספקה מול אתגרי הקורונה  - אוטומציה של מחסנים כמו גם תהליכים לוגיסטים אטומטים נוספים יכולה לפתור את הבעיה".